Jak si vybrat správné oblečení na cvičení

Zajít si pořádně zacvičit, protáhnout tělo, zrelaxovat, vyplavit endorfiny, vypotit ze sebe co jde - to vše je skvělým způsobem, jak trávit volný čas. Když takhle vyrazíme na cvíčo, často si klademe také otázku: "Co na sebe?"

Na co tedy myslet při výběru oblečení na cvíčo?

 

  • Druh cvičení - důležitým bodem je druh cvičení, na který se chystáte. Pro pomalejší cvičení typu pilates nebo jóga se například volnější, splývavější materiály hodí více než na rychlejší cvičení typu aerobik, kde je vhodnější spíše elastické oblečení, které hezky sedí na těle a nikde nepřekáží.

 

  • Materiál oblečení - nesmíme zapomínat také na druh materiálu, ze kterého je oblečení vyrobeno. Materiál by měl být prodyšný a dobře odvádět vlhkost. V dnešní době jsou k dispozici již různé funkční materiály, které tyto podmínky výborně splňují.

 

  • Doba trvání cvičení - myslete také na to, jak dlouhý čas na cvičení strávíte. Pokud je cvičení delší a Vy víte, že se při něm zpotíte, je dobře mít s sebou také třeba mikinu, díky které můžeme předejít nachlazení, a také udržet naše svaly zahřáté.

 

  • Doplňky - nezapomínejte také na doplňky jako jsou třeba doplňky do vlasů. Jejich praktičnost v průběhu cvičení určitě oceníte.

 

  • Samozřejmě i při výběru oblečení na cvíčo má místo hravost, proč se nezamyslet nad barvami, sladit top s čelenkou nebo potítka s legínami? :)

 

  • V neposlední řadě, ať už si vyberete volné kalhoty nebo legíny, top či triko, krátký rukáv, dlouhý rukáv, je ale opravdu důležité, v čem se Vy cítíte dobře.


Po výběru oblečení již jen nezapomenout na ručník, pití a můžeme vyrazit na cvíčo :)